21 stycznia 2020

W jaki sposób usunąć nieprzyjemny zapach w samochodzie?

W samochodach spędzamy znaczną część naszego czasu. W związku z tym chcemy, żeby także tam panowała miła atmosfera oraz przyjemny zapach. Niestety, nie zawsze tak jest. Neutralizator zapachów do samochodu jest dobrym rozwiązaniem, jednak warto zacząć od usunięcia przyczyn brzydkich zapachów.

Przyczyny nieprzyjemnych zapachów w aucie

Przyczyn niemiłych zapachów w samochodzie może być sporo. Należą do nich między innymi: papierosy, pleśń, zanieczyszczenia, zapchany filtr kabinowy, stęchlizna, zapachy pozostawione przez domowe zwierzęta. Niektórzy od razu sięgają po pochłaniacz zapachów do samochodu, jednak powinien to być krok ostatni.

Sześć sposobów samodzielnego eliminowania brzydkiego zapachu

1. Dokładnie sprzątnij samochód. Jeżeli ktoś palił w nim papierosy trzeba zacząć od umycia popielniczki, a następnie na mokro lub z użyciem aktywnej piany wyczyścić całą tapicerkę wraz z deską rozdzielczą i podsufitką. Warto przy tym zwrócić uwagę na maty wygłuszające i dywaniki.
2. Sprawdź filtr kabinowy, który może być zapchany. Często gromadzą się w nim liście, które gniją i wydzielają niemiły zapach.
3. Kolej na podwozie. Jeżeli jeździmy po wiejskich drogach przyczepiają się do niego odchody zwierząt, różne materiały organiczne i błoto.
4. Osusz wnętrze. Podczas wilgotnych miesięcy w samochodzie gromadzi się wilgoć. Ma to miejsce zwłaszcza, gdy auto nie ma garażu. Warto wykorzystać ciepłą porę roku, by osuszyć i wywietrzyć wnętrze.
5. Jeżeli zapach nie jest aż tak rażący można spróbować domowego sposobu, jakim jest mielona kawa w woreczku. Umieszcza się ją w kilku miejscach w aucie. Wchłania nieprzyjemne zapachy, lecz po około tygodniu wietrzeje.
6. Po wyczyszczeniu auta można umieścić pochłaniacz zapachów do samochodu. Warto jednak zadbać o to, by zapach nie był zbyt intensywny.

Profesjonalne sposoby usuwania brzydkiego zapachu

Jeżeli te sposoby nie pomogą, należy koniecznie zastosować profesjonalne sposoby usuwania brzydkich zapachów z samochodu. Należą do nich ozonowanie oraz ultradźwięki.

SHARE:
Pochłaniacze zapachów, Zapachy do wnętrz 0 Replies to “W jaki sposób usunąć nieprzyjemny zapach w samochodzie?”