28 stycznia 2020

Saszetki zapachowe do szafy odmienią twoje ubrania

Lubimy, gdy nasze ubrania pachną świeżością lub płynem do prania. Ubieramy je wówczas z większą przyjemnością, niemal zanurzając się w cudownym aromacie. Niestety, po dłuższym wiszeniu w szafie często tracą swój zapach. Jest jednak na to rozwiązanie. To pachnące saszetki do szafy.

Czym są saszetki do szafy?

Saszetki do szafy to najczęściej małe woreczki zapachowe albo torebki z pachnącym wypełnieniem. Stosuje się je głównie do szaf i szuflad, gdyż na otwartej przestrzeni bardzo szybko tracą zapach. Umieszczone są w folii, z której należy je wyjąć, a następnie schować lub zawiesić. Zapach utrzymuje się około 3 miesięcy.

Niegdyś kojarzyły się głównie z wypełniaczami odstraszającymi mole, jednak obecnie dostępne są różne zapachy: od delikatnych kwiatowych, poprzez świeże jak morska bryza aż po pachnące lasem. Oczywiście, wciąż popularne są saszetki do szafy o zapachu lawendy, które jednocześnie odstraszają niepożądane insekty.

Co robić z saszetką zapachową?

Zwykle saszetka zapachowa do szafy ma formę woreczka lub torebki. Zdejmuje się foliowe opakowanie i umieszcza w szafie lub w szufladzie. Nie otwieramy papierowej torebki, gdyż jest ona najczęściej wypełniona nasączoną aromatami glinką. Po otwarciu mogłaby się więc rozsypać w szafie. Ponadto niektóre wypełnienia mogą zabrudzić lub uszkodzić materiały.

Nieotwarta saszetka zapachowa do szafy jest szczelna i po umieszczeniu jej na miejscu sprawia, że zapach roznosi się po całej przestrzeni. W zależności od naszych gustów możemy wybrać aromat, który najbardziej nam odpowiada. Nie musimy już ograniczać się do kilku dostępnych wariantów.

Inne wykorzystanie saszetek zapachowych

Choć saszetki zapachowe są przeznaczone do umieszczenia w szafie lub szufladzie, można je wykorzystać również na inne sposoby. Do najbardziej znanych należą: umieszczenie ich w samochodzie, pod łóżkiem, w pudełku do butów albo innych akcesoriów, w miejscu przechowywania stroju lub sprzętu sportowego, w łazience, w koszu na brudne ubrania itp. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

SHARE:
Neutralizatory zapachów, Zapachy do wnętrz 0 Replies to “Saszetki zapachowe do szafy odmienią twoje ubrania”