16 marca 2020

Pięć sposobów na ładny zapach w domu

Każdy lubi wracać do domu, w którym pięknie pachnie. Delikatny aromat kwiatów, świeżość cytrusów, czy woń morskiej bryzy- to wszystko jest możliwe. Pomagają w tym olejki eteryczne oraz różnego rodzaju pochłaniacze zapachu.

Sposoby na ładny zapach

Piękny zapach w domu można uzyskać na wiele sposobów. Oto pięć z nich:
1. Zapachowe świece
To jeden z najpopularniejszych sposobów. Wybór aromatów jest olbrzymi: od kwiatów na łące, poprzez zapach czekolady, aż po świeże pranie.
2. Odświeżacz powietrza
Na rynku dostępne są różne odświeżacze powietrza, które jednocześnie generują aromatyczne zapachy. Mogą to być np. odświeżacze elektryczne, dekoracyjne buteleczki z olejkami, dyfuzory z patyczkami albo spraye.
3. Pachnąca saszetka do szafy
Jeżeli chcemy, by ubrania miały piękny zapach wystarczy umieścić w szafie saszetkę wypełnioną pachnącym proszkiem. Jest to mieszanka ziół i olejków eterycznych.
4. Naturalny pochłaniacz brzydkich zapachów
Często po gotowaniu różnych potraw, np. kapusty lub roślin strączkowych z kuchni roznoszą się niezbyt przyjemne zapachy. Można wówczas wykorzystać gotowy pochłaniacz zapachu lub wykonać go samodzielnie gotując wodę z plastrami pomarańczy, cytryny i goździkami.
5. Nawilżacz powietrza

Zimą można powiesić na kaloryferze nawilżacz powietrza, do którego poza wodą wlejemy pachnące olejki. Zapewnią nam one piękny zapach unoszący się w całym mieszkaniu.

Metod na zapewnienie pięknego zapachy w domu jest znacznie więcej. Warto poszukać informacji i zapewnić sobie tę małą przyjemność.

SHARE:
Odświeżacze powietrza, Olejki eteryczne, Świece zapachowe 0 Replies to “Pięć sposobów na ładny zapach w domu”