13 marca 2020

Pachnąca łazienka – odświeżacze w żelu

Łazienka i toaleta to miejsca, gdzie pojawia się najwięcej nieprzyjemnych zapachów. Dlatego też domowy odświeżacz do łazienki stanowi niemal nieodzowną część wystroju tego pomieszczenia. Nie bez przyczyny piszę, że część wystroju, gdyż współczesne środki zapachowe śmiało mogą stanowić element dekoracyjny.

Piękne odświeżacze w żelu

Ostatnio bardzo popularne stały się odświeżacze powietrza w żelu. Można je postawić na półce i z pewnością będą działałaby przez długi czas, nawet do kilku miesięcy. W sklepach mamy do wyboru mnóstwo ofert z tego typu odświeżaczami. Niektóre mają formułę pojemnika z pachnącym żelem, inne zaś wyglądają jak żelowe kuleczki umieszczone w ozdobnym słoiczku.
Możemy też stworzyć samodzielnie domowy odświeżacz do łazienki. Wystarczą kulki żelowe do roślin, które kupimy w każdej kwiaciarni albo żelatyna spożywcza, pachnące olejki oraz pojemnik. Żelatynę lub kuleczki wystarczy umieścić w pojemniku i wlać wody, żeby masa nabrała objętości. Do tej substancji dodajemy kilka kropel olejku i pozwalamy, by wszystko zastygło.

Zapachowy dyfuzor do łazienki

Dyfuzor to mała butelka o różnorodnych kształtach, w której znajdują się olejki zapachowe. Zapach uwalnia się stopniowo dzięki zastosowaniu patyczków rattanowych nasiąkających aromatem. Jego zaletą jest samoistne działanie aż do momentu wyczerpania się olejków.

Odświeżacz w sprayu

Możemy kupić gotowy odświeżacz lub wykonać go samodzielnie. Wystarczy do buteleczki ze spryskiwaczem wlać wodę z sodą oczyszczoną i kilkoma kroplami olejku zapachowego.

SHARE:
Odświeżacze powietrza, Olejki eteryczne 0 Replies to “Pachnąca łazienka – odświeżacze w żelu”