25 lutego 2020

Najlepsze zapachy do wnętrz

Każdy lubi, gdy wnętrze domu, biura, czy nawet miejskiego autobusu wypełnione jest przyjemnym aromatem, który kojarzy się z czymś przyjemnym; z czymś, co niemal instynktownie wywołuje uśmiech na twarzy. Takie właśnie są dostępne u nas środki zapachowe.

Jakie są najlepsze zapachy do wnętrz?

Zapachy do wnętrz sprawiają, że atmosfera robi się przyjemniejsza, a myśli zaczynają krążyć wokół miłych spraw. Dobre zapachy muszą spełniać 3 najważniejsze zasady:
– ekologiczny zapach w domu- w miarę możliwości unikajmy zapachów, w których bazą jest chemia. Lepiej użyć zapachów na bazie olejków aromatycznych i perfum, by uniknąć alergii
– trwały zapach w domu- zapach powinien być trwały, żeby utrzymywał się w powietrzu przez dłuższy okres, a nie ulatniał się po kilkunastu minutach od jego rozpylenia.
– świeży zapach w domu- aromat powinien być świeży, przywodzić na myśl np. ulotną woń kwiatów w piękny, majowy dzień; powiew morskiej bryzy na plaży lub zapach świeżo wypranego prania w letni poranek.

Jaki zapach wybrać?

Trudno określić, jakie zapachy do wnętrz będą dla nas idealne. Może się nam wydawać, że dany aromat jest idealny, a później okazuje się, że zaczyna nas drażnić. Dostępna jest tak szeroka gama zapachów, że każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. Wprawdzie w łazienkach i toaletach zwykle stawia się na zapachy morskie, leśne lub cytrusowe, zaś w pokojach i salonach na kwiatowe, jednak nie ma żadnego schematu dotyczącego wyboru. Wszystko zależy od indywidualnego gustu. Warto jednak pamiętać, że świeży zapach w domu nie powinien być zbyt intensywny, żeby nie dekoncentrować ani nie drażnić. Może się bowiem zdarzyć, że w pewnym momencie nawet nasz ulubiony aromat zacznie przyprawiać nas o ból głowy.

Najlepsze zapachy do wnętrz, to zapachy wywołujące u nas miłe odczucia, nie drażniące i delikatne. Ważne jest również to, by nie były to aromaty chemiczne, które mogą wywoływać bóle głowy i objawy alergiczne. Aromatyczne olejki naturalne, które stanowią bazę zapachu do rozpylania sprawdzą się w tym wypadku doskonale. I najważniejsza rzecz: nie przesadzajmy z intensywnością.

SHARE:
Olejki eteryczne, Zapachy do wnętrz 0 Replies to “Najlepsze zapachy do wnętrz”