17 stycznia 2020

Kominki zapachowe w domu

To, by w mieszkaniu lub w domu było pięknie wymaga od nas starań i poczucia estetyki. Aranżujemy wnętrza, ustawiamy meble i dekoracje, zawieszamy ozdobne firany. Pozostaje jeszcze zapewnienie miłej atmosfery. Jednym z jej elementów jest przyjemny aromat. Możemy go uzyskać wykorzystując olejki zapachowe.

Wpływ zapachu

Zapach nie pozostawia nas obojętnymi. Są aromaty uspokajające i pobudzające; takie, które wnoszą powiew świeżości i takie, które przenoszą nas w wyobraźni na łąkę pełną kwiatów. Pachnące olejki poprawiają nasze samopoczucie, wpływają na atmosferę, dezynfekują i działają kojąco. Nie na darmo wprowadzony został termin aromaterapii, czyli terapii zapachami.

Jak wykorzystać olejki zapachowe?

Olejki zapachowe do domu możemy stosować w różny sposób. Chyba najpopularniejszym sposobem jest umieszczenie specjalnego kominka zapachowego. Może on mieć różne kształty, np. formę typowego kominka, domku, pięknego kwiatu itp. Formy są różne, jednak łączy je jedno: każdy z nich posiada miseczkę, do której wlewamy wodę i kilka kropel ulubionego olejku (zwykle jest to ok. 10 kropel) oraz otwór na wstawienie małej świeczki. Podgrzana woda zaczyna parować, uwalniając przy tym aromat olejku. Świeczkę pozostawiamy zapaloną tak długo, aż cała woda wyparuje.

Pachnące olejki wypełniają całe pomieszczenie w sposób naturalny sprawiając, że wszędzie roznosi się przyjemna woń. Kominki, w których wykorzystujemy olejki zapachowe są niezwykle popularne i stanowią doskonałą alternatywę dla kadzidełek i elektrycznych zapachów.

SHARE:
Olejki eteryczne, Zapachy do wnętrz 0 Replies to “Kominki zapachowe w domu”