20 lutego 2020

Jak wykorzystać olejki eteryczne w domu?

Aromaterapia to nic innego, jak wykorzystanie zapachów pochodzenia roślinnego (olejków eterycznych) do poprawy samopoczucia fizycznego i psychicznego. Naturalne olejki zapachowe do domu wprowadzają atmosferę ciepła i przyjemności. W zależności od zapachu mogą różnie działać na domowników.

Działanie olejków zapachowych

Na początku warto wspomnieć, że działanie terapeutyczne mają wyłącznie olejki naturalne, a nie pochodzenia syntetycznego. Dlatego zawsze warto sprawdzić źródło ich pochodzenia. Naturalne olejki zapachowe do domu mogą mieć różny charakter i nadawać się do różnych pomieszczeń, np.:
– uspokajające i poprawiające nastrój- sosnowy, goździkowy, waniliowy. Sprawdzają się w pokoju dziennym, gdzie odpoczywamy po stresującym dniu
– energetyzujące, łagodzące stres- różane, jaśminowe, bergamotowe. Są idealne do pokoju dziennego lub łazienki.
– zmysłowe- piżmowy, mirra, paczula. Wprowadzają w zmysłowy nastrój. Można je od czasu do czasu stosować w pokoju dziennym. Mają jednak intensywny zapach.
– pobudzające- cytrynowy, herbaciany, rozmarynowy, lawendowy. Dodają energii, wprowadzają świeży aromat. Ponadto olejki herbaciane, lawendowe, czy eukaliptusowe mają też właściwości bakteriobójcze. Doskonale sprawdzą się w kuchni, łazience, a nawet w pokoju.

Zastosowanie olejków zapachowych w domu

Naturalne olejki zapachowe do domu sprawdzają się w różnych sytuacjach i w różnych pomieszczeniach. W zależności od właściwości, jakie posiadają można je stosować w kuchni, łazience, pokoju dziennym, gabinecie , czy na tarasie (te o działaniu odstraszającym owady).

SHARE:
Olejki eteryczne, Zapachy do wnętrz 0 Replies to “Jak wykorzystać olejki eteryczne w domu?”