20 lutego 2020

5 sposobów na wykorzystanie olejków eterycznych w domu

Olejki eteryczne w domu mogą posłużyć do wielu zadań specjalnych, niekoniecznie tylko do wprowadzania miłego zapachu w pomieszczeniach.

Jak wykorzystać olejki eteryczne w domu?

Kompozycje olejków eterycznych mają różne właściwości: od aromatycznych, poprzez przeciwbakteryjne, aż po chemiczne. Oto pięć przykładowych sposobów ich wykorzystania.

1. Olejki eteryczne do domu jako naturalny odświeżacz
W przypadku, gdy używamy ostrych przypraw lub w domu ktoś pali, olejki eteryczne posłużą nam jako odświeżacz i wypełni przestrzeń miłym aromatem.
2. Dzięki olejkom eterycznym można pozbyć się niechcianych komarów i innych owadów. Można sporządzić własną kompozycję lub kupić gotową.
3. Olejki eteryczne w domu mogą posłużyć do sprzątania i dezynfekcji kuchni i łazienki. Niektóre z nich mają działanie antybakteryjne, więc sprawdzą się idealnie.
4. Olejki świetnie sprawdzają się przy odświeżaniu powietrza podczas odkurzania. Wystarczy wkropić kilka kropli do worka lub do wody, w zależności od typu odkurzacza.
5. Niektóre olejki doskonale nadają się do usuwania plam z materiałów. Wystarczy dodać olejek eteryczny, np. eukaliptusowy do prania. W przypadku, gdy ubrudził się dywan, można rozpylić płyn na plamę, a następnie wytrzeć ściereczką.

Zalety olejków eterycznych

Zanim rozpoczniemy własne doświadczenia z olejkami eterycznymi warto zapoznać się z ich działaniem. Poznanie ich zalet i możliwości z pewnością ułatwi nam korzystanie z ich dobrodziejstw. W razie wątpliwości zawsze można skorzystać z gotowych kompozycji.

SHARE:
Odświeżacze powietrza, Olejki eteryczne, Pochłaniacze zapachów 0 Replies to “5 sposobów na wykorzystanie olejków eterycznych w domu”